Adresaci

Trzysemestralne, kwalifikacyjne studia podyplomowe są kierowane do osób chcących uzyskać kwalifikacje w zakresie dydaktyki języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Słuchacze studiów powinni posiadać ogólne przygotowanie pedagogiczne oraz wykształcenie wyższe na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim.

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w przedszkolu oraz klasach 1-3 szkoły podstawowej. Aby to osiągnąć, słuchacze studiów pogłębiają swoją znajomość języka angielskiego oraz nabywają wiedzę oraz kompetencje metodyczne potrzebne do pracy z dziećmi.

Program studiów zawiera następujące przedmioty:

1. Praktyczna nauka j. angielskiego – fonetyka, gramatyka, umiejętności zintegrowane
  2. Wykorzystanie piosenek, gier, ruchu, technik plastycznych i multimedialnych w nauczaniu
  3. Wydawnictwa językowe i podręczniki
  4. Metodyka nauczania języków obcych
  5. Podstawy glottodydaktyki
  6. Metodyka nauczania języka angielskiego we wczesnej edukacji i w edukacji wczesnoszkolnej
  7. Wiedza o kulturze anglojęzycznego obszaru językowego

3 semestry – 360 godzin

Koszt studiów

3 semestry x 1100zł

STUDIA PODYPLOMOWE