plREKRUTACJA 2023 / 2024 - DOŁĄCZ DO NAS

WSSP organizatorem Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu

Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu. Zarząd  Polskiego Związku  Kickboxingu oraz Zarząd Główny AZS w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia i prace na rzecz promocji tej dyscypliny organizację tegorocznych mistrzostw  tej sztuki walki  powierzył Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w tym także Klubowi Uczelnianemu AZS funkcjonującemu  przy tej Uczelni.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 17-18 maja 2018 roku. Część techniczna,  w tym m.in: odprawa zawodników, ustalenie harmonogramu walk odbędzie się w pierwszym dniu zawodów w gmachu WSSP przy ul. Choiny 2. Walki zaś toczyć się  będą w drugim dniu mistrzostw w sąsiadującym z siedzibą uczelni budynku Centrum Sportu „Akademos” przy ul.  Symfonicznej 1 A.

Do Lublina w tych dniach  zjedzie czołówka zawodników Kickboxingu z całego niemal kraju. Wśród  walczących o mistrzowskie tytuły nie zabraknie także reprezentantów lubelskich uczelni, w tym równie reprezentantów KU AZS  WSSP.

Reprezentanci WSSP uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu od 2013 roku, za każdym razem zdobywając medale, w tym także mistrzowskie  tytuły. Poziom przygotowania technicznego zawodników zawsze był mocną stroną sekcji kickboxingu KU AZS WSSP. Jest to zasługa naszych znakomitych trenerów- Roberta Bryla oraz Aleksandra Wiśniewskiego, a także zaangażowanych w treningach naszych  studentów. Chcąc zaprezentować mieszkańcom Lublina i  miłośnikom tej dyscypliny naszych zawodników w akcji i wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi od kliku lat rozważaliśmy  podjęcie zabiegów by zostać  gospodarzem mistrzostw, które przez wielu lat odbywały się w  Warszawie. Cieszymy się, że  Zarząd Główny Polskiego Związku Kickboxingu  zaakceptował naszą kandydaturę dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć w Lublinie „na żywo” rywalizacje reprezentantów kickboxingu z akademickich klubów z całego kraju. Oprócz studentów naszej Uczelni, Lublin będzie reprezentowany przez zawodników Politechniki Lubelskiej trenujących  pod okiem trenera Kazimierza Piwowarczyka. Jeśli chodzi o start  zawodników KU AZS  WSSP – to  nie chcę do końca zdradzać szczegółów – ale będzie ich kilku, w różnych kategoriach wagowych.  Powiem jedynie że wśród kobiet wystąpi zeszłoroczna srebrna medalistka mistrzostw Olena Shydlovska. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na te zawody. Rywalizacja o medale rozpocznie się od rana w piątek 18 maja br. w hali Centrum Sportu „Akademos” przy ul. Symfonicznej 1 A  w Lublinie – mówi Mateusz Stefanek, zastępca prezydenta Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. W. Pola, wielki miłośnik Kickboxingu, który również zna tajniki tej sztuki walki i uczestniczy w zajęciach treningowych i przyczynił się do popularyzacji tego sportu w Uczelni i Lublinie.

Prezydent WSSP im. W. Pola doc. Henryk Stefanek twierdzi, że nie przypadkowo Uczelnia którą założył i kieruje podjęła się starań o organizację mistrzostw. Od ośmiu  lat bowiem WSSP jako pierwsza wyższa uczelnia  utworzyła i prowadzi w Lublinie kierunek studiów wychowania fizycznego przygotowując kadry z zakresu kultury fizycznej i sportu, a ponadto wspierała sportowców, którzy chcieli godzić sport i z uzyskaniem wyższego wykształcenia. Uczelnia przyczyniała się także do rozwoju piłki ręcznej wspierając lubelską drużynę piłkarek ręcznych MKS „Perła”  grającą w superlidze.

To pierwsze takie duże wydarzenia sportowe organizowane przez  naszą uczelnię. Jestem przekonany że sprostamy oczekiwaniom zarówno zawodników jak i sympatykom tej dyscyplina. Jestem też pewien, że to wydarzenie przyczyni się także do promocji tej dyscypliny w naszym regionie, a uczestnikom mistrzostw przybliży walory turystyczny, kulturowe i architektoniczne Lublina  i Lubelszczyzny – podkreśla prezydent WSSP doc. Henryk Stefanek .

Organizatorzy zapraszają ma mistrzostwa wszystkich zainteresowanych tą rywalizacją. Wstęp na zawody wolny.

Zapraszają także  na treningi, które odbywają się w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30 w sali sportowej WSSP przy ul. Choiny 2.