plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Jutronauci 2018 w Lublinie

 



 

Już wkrótce Jutronauci zawitają do Lublina. To wydarzenie, podczas którego spotkać można niezwykłych, kreatywnych ludzi, posłuchać o sukcesach i porażkach, zapytać o radę. Pierwsza część spotkania odbywa się w formule przypominającej TED. Każdy z mówców będzie miał krótkie, dynamiczne wystąpienie. W drugiej przychodzi czas na pytania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja –> https://bit.ly/2pz0f8j

Kogo będzie można posłuchać? Wśród prelegentów znajdzie się Łukasz Konik. To kucharz zafascynowany naukowym podejściem do tworzenia potraw. Kreatywny poszukiwacz niezwykłych smaków, eksperymentator, który pokazuje, że polska kuchnia nie musi być nudna.

W 2009 roku, mając zaledwie 23 lata, został przyjęty do grona elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni zrzeszającej najwybitniejsze kulinarne autorytety, takie jak Kurt Scheller czy Robert Sowa. Jest najmłodszym kucharzem, który dostąpił tego zaszczytu. Wspólnie ze swoim kulinarnym teamem prowadzi warsztaty i pokazy, podczas których odkrywa tajniki kuchni. Łukasz Konik jest również autorem książki kulinarnej „Gastronomia Molekularna”. A widzowie telewizyjni znają go m.in. z „Pytania na śniadanie” czy „MasterChef Junior”.

Anna Nieznaj to programistka i autorka science fiction. Mieszka w Lublinie. Debiutowała w druku pod panieńskim nazwiskiem Borówko. Od 1996 r. publikuje opowiadania w prasie, internecie oraz antologiach. Należy do grupy literackiej Harda Horda. Jej książki „Błąd warunkowania” (2014) i „ Dolina niesamowitości” (w przygotowaniu) opowiadają o genetycznie modyfikowanych ludziach w drugiej połowie XXI wieku.

Michał Kracik to z kolei projektant wzornictwa i pasjonat eksploracji kosmosu. Prowadził badania w Massachusetts Institute of Technology (MIT), w Zakładzie Aeronautyki i Astronautyki, a obecnie jest prodziekanem na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Tutaj sprawuje pieczę nad pracownią Projektowania dla Środowisk Ekstremalnych. Jest również współzałożycielem i Design Managerem w firmie EXEON.

Kolejna prelegentka, Olka Osadzińska, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Na stałe mieszka i pracuje w Berlinie, a lista jej zawodowych zajęć jest równie długa jak lista międzynarodowych klientów.

Współpracowała z najbardziej znanymi polskimi i zagranicznymi markami i instytucjami – w tym m.in. z Muzeum Polin, Instytutem Adama Mickiewicza i dziennikiem „Die Welt”. W ciągu 15 lat w jej portfolio znalazły się okładki płyt, książek i magazynów, w tym pierwsza i jak dotąd jedyna ilustrowana okładka w historii magazynu „Elle”. Zaprojektowała również okładkę ostatniej płyty Maryli Rodowicz.

Jako Art Director odpowiedzialna była za całość komunikacji wizualnej filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” z brawurową rolą Magdaleny Boczarskiej. Na co dzień tworzy dla marek takich jak Reebok, Nike, Mercedes Benz, Samsung, HTC, Jo Malone, Max Factor czy Hugo Boss.

Oprócz projektowania tworzy również strategie kreatywne, pracuje jako konsultant dla marek i instytucji i coraz częściej porzuca modę, muzykę i lifestyle’owe projekty, by współpracować z biznesem, m.in. z Kulczyk Investments. Jedną z jej największych przyjemności i pasji oprócz projektowania produktów i wizualnych prac badawczych jest wykładanie – od kilku lat tworzy i prowadzi warsztaty w ramach Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, przygotowując do zawodowej pracy nowe zastępy młodych artystów.

Jutronaci pojawią się w Lublinie 16 października. Będzie można ich posłuchać w godz. 16-19:30 w Centrum Spotkania Kultur przy placu Teatralnym 1.

Spotkanie organizuje „Gazeta Wyborcza”, partnerem akcji jest Kulczyk Investments, a partnerami wydarzenia są: Miasto Lublin oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie. Jutronauci objęci są patronatem medialnym TOK FM.

Weź również udział w konkursie na niezwykłe stypendium „Bilet za horyzont”. Sześciu mentorów przyzna nagrody najbardziej obiecującym autorom projektów. Co można wygrać? Wyjazd do Centrum NASA, semestr w Laboratorium Architektonicznym 60+, dwa tygodnie z twórcą muzyki do trzeciej odsłony gry „Wiedźmin”. A to tylko kilka możliwości. Chcesz zostać jutronautą i sięgnąć gwiazd? Więcej szczegółów znajdziesz tutaj https://bit.ly/2IF8skb, a o samej akcji poczytasz na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci

Skip to content