Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

Wydział Nauk o Zdrowiu

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Uzyskany tytuł: licencjat
ECTS: 180

Język wykładowy:

– polski
– angielski

 

Folder reklamowy – Wychowanie fizyczne

Studiuj wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie

Od 2011 roku w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie na Wydziale Turystyki i Wychowania Fizycznego funkcjonuje kierunek Wychowania Fizycznego zarówno w systemie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Jest to jedyna uczelnia w Lublinie, która posiada ten kierunek studiów. Studia licencjackie I stopnia trwają 3 lata. Kierunek ten dotychczas ukończyło blisko 100 studentów. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo – dydaktyczna.
Zalet studiowania na kierunku wychowania fizycznego w Lublinie jest wiele, w tym między innymi to, że młodzi ludzie uprawiający wyczynowo sport w lubelskich klubach oraz klubach funkcjonujących w miastach i miejscowościach położonych wokół Lublina mają możliwość edukowania się nie rezygnując z reprezentowania barw swoich macierzystych klubów. Mogą bowiem dojeżdżać na zajęcia w WSSP praktycznie z miejsca swojego zamieszkania.
– Jest to także szansa dla instruktorów sportu i nauczycieli o podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych. Studenci, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe mają możliwość korzystania z indywidualnego toku studiów. Z tego przywileju skorzystało już wielu sportowców edukujących się w WSSP – podkreśla doc. Henryk Stefanek – kanclerz założyciel WSSP.
Zajęcia prowadzone są zarówno w salach wykładowych i obiektach należących do uczelni jak i halach, basenach i boiskach należących do innych ośrodków sportowych znajdujących się w Lublinie. Zajęcia praktyczne prowadzili i prowadzą doświadczeni praktycy, znakomici niegdyś zawodnicy, a dzisiaj szkoleniowcy jak choćby: Lesław Ćmikiewicz były reprezentant kraju, były piłkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski a także trener selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, Zbigniew Bartnik – były trener niegdyś I – ligowego Motoru Lublin, II – ligowego Hetmana Zamość, Czuwaju Przemyśl, a obecnie prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Tadeusz Łapa – były trener Motoru Lublin, Avii Świdnik i występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna, dr Marta Niewczas – wielokrotna mistrzyni świata i zdobywczyni pucharu świata w karate tradycyjnym, Małgorzata Majerek – piłkarka ręczna, była zawodniczka MKS Selgros Lublin, wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka kraju, czy Sabina Włodek – była reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni kraju była zawodniczka Montexu Lublin, a obecnie trener piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin.
– W WSSP im. W. Pola w Lublinie studiowali bądź studiują zawodnicy reprezentujący lubelskie kluby jak choćby: piłkarki ręczne, które znakomicie reprezentowały MKS Selgros Lublin, a niektóre także reprezentowały Polskę na najważniejszych imprezach mi ędzynarodowych. Wśród nich są między innymi: Alina Wojtas, Joanna Drabik, Agnieszka Kocela, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Honorata Syncerz. One, a także inne studentki – piłkarki ręczne przyczyniły się do sukcesów piłkarek ręcznych Klubu Uczelnianego AZS WSSP, które aż pięciokrotnie zdobywały złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Europy i Igrzyskach Europejskich- mówi rektor WSSP prof. dr. hab. Witold Kłaczewski.
W WSSP edukowali się bądź jeszcze studiują także: Kamil Stachyra – piłkarz nożny Motoru Lublin, Daniel Iwanek – mistrz świata w karate tradycyjnym, Kamil Wolski – były piłkarz nożny Motoru Lublin Mateusz Kozieł – piłkarz nożny Wisły Puławy, Weronika Klimek – piłkarka nożna Pogoni Szczecin, Damian Maleszyk – były piłkarz nożny Lewartu Lubartów, GKS Bogdanka i Polonii Warszawa, Rafał Boryc -zawodnik sztuk walki, w WSSP studiowała również Katarzyna Kierdrzynek – piłkarka nożna Górnika Łęczna, a obecnie grająca w zawodowym klubie Paris Saint – Germain we Francji, Jacek Ziarkowski – były piłkarz nożny II ligowego Hetmana Zamość, grający także w ekstraklasie w Odrze Wodzisław i greckich zawodowych klubach, a obecnie trener III ligowej Avii Świdnik i Arkadiusz Szulc – piłkarz nożny III ligowego Lewartu Lubartów i wcześniej Avii Świdnik. Znakomite wyniki osiągali także studiujący w WSSP reprezentanci kickboxingu: Jakub Kalinowski ,Vitalii Mustafaiev, Oleksii Ovsiannikov, Tomasz Borowiec, Konrad Płaza i Michał Gregorczyk, którzy zdobywali złote, srebrne i brązowe medale podczas mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Znakomite wyniki osiągnęł też Aleksandra Ginalska z KU AZS WSSP podczas w Akademickiego Pucharu Polski w Karate WKF.
To tylko niektórzy z licznej grupy sportowców, którzy wybrali studia na kierunku wychowania fizycznego w WSSP im. W. Pola w Lublinie. Warto pójść w ich ślady.

Czcionka / Font
Kontrast / Contrast