plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Kosmetologia (studia I stopnia)

Ideą nauczania na studiach pierwszego stopnia – kierunku Kosmetologia, jest kształcenie specjalistów kosmetologów o dobrych podstawach teoretycznych wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, diagnozowania schorzeń skórnych i doskonałych umiejętnościach manualnych, ale również kosmetologów pełniących funkcję „edukatorów” zachowań i stylu życia sprzyjającego zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Wydział Nauk o Zdrowiu

Czas trwania:  3 lata (6 semestrów)

 

Uzyskany tytuł: licencjat

 

 

ECTS: 180

 

Profil: praktyczny 

 

Tryb: stacjonarny i niestacjonarny

 

Dyscypliny:  nauki o zdrowiu (wiodąca), nauki medyczne, nauki farmaceutyczne  

 

Poziom PRK : 6

 

 

Język wykładowy:

– polski
– angielski

Program kształcenia – pobierz 

Folder reklamowy  – pobierz

Studiuj kosmetologię w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Kosmetologia - Studia I stopnia (licencjackie)

Kosmetologia jest nauką interdyscyplinarną, dlatego też program kształcenia składa się z podstaw teoretycznych, obejmujących szereg przedmiotów z dyscyplin naukowych, takich jak nauki o zdrowiu, nauki medyczne i nauki farmaceutyczne oraz przedmiotów typowo praktycznych. W planie kształcenia znajdują się przedmioty medyczne, takie jak: anatomia, fizjologia, biologia, endokrynologia, immunologia czy farmakologia. Pozwolą one nabyć wiedzę o budowie i funkcjonowaniu ciała ludzkiego, będąc dobrą podstawą do wykonywania zabiegów kosmetycznych.

 

Program kształcenia cechuje duża liczba godzin praktycznych organizowanych w pracowniach specjalistycznych które umożliwiają nabycie umiejętności manualnych i kompetencji społecznych niezbędnych w pracy przyszłego kosmetologa,  głównie diagnozowania stanu skóry, rozróżniania defektów skórnych, planowania i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych z użyciem fachowej aparatury. W programie znajdą się m.in. zajęcia z kosmetologii pielęgnacyjnej, kosmetologii upiększającej, wiżażu, stylizacji i zdobienia ciała, receptury kosmetyku, podologii, masaży typu SPA&Weellness.

 

 

Aby pobudzić aktywność absolwentów w kierunku zakładania własnych firm, samorozwoju i samozatrudnienia uczelnia wprowadziła w ofercie zajęć przedmioty takie jak: marketing i zarządzanie, rozwój osobisty, wybrane zagadnienia z prawa pracy.

Sylwetka absolwenta

Absolwent po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia w WSSP im. Wincentego Pola w Lublinie będzie posiadał umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii potrzebną m.in. do:

 • zorganizowania, urządzenia, wyposażenia i kierowania gabinetami kosmetycznymi, salonami odnowy biologicznej, centrami SPA itp.,
 • właściwego zaplanowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosownego doboru kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem,
 • profesjonalnego wykonywania zabiegów kosmetycznych: pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
 • prawidłowego odczytywania składu kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem,
 • kontroli jakości wyrobu kosmetycznego i badań aplikacyjnych nowych kosmetyków,
 • współpracy z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym oraz lekarzem medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
 • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • doboru i posługiwania się lampami, aparatami i urządzeniami zgodnie z ich funkcją i przepisami BHP i PPOŻ,
 • konserwacji i zabezpieczenia narzędzi, aparatury i urządzeń po wykonaniu zabiegu,
 • pełnienia funkcji „edukatora” promującego zdrowy styl życia i dbałość o pielęgnację ciała i urody,
 • edukacji pacjenta w zakresie doboru odpowiedniej aktywności ruchowej i ćwiczeń fizycznych,
 • nawiązywania właściwego kontaktu z potencjalnymi pacjentami oraz zapewnienia im odpowiedniego komfortu psychicznego i relaksu podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych,
 • umiejętności szkolenia personelu,
 • pracy związanej z produkcją kosmetyków,
 • doskonalenia poziomu zawodowego i wiedzy, uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych, sympozjach i kongresach,
 • podjęcia studiów II stopnia.
 • realizowania etyki zawodowej w działalności kosmetycznej.

MOŻLIWOŚCI KARIERY ZAWODOWEJ ABSOLWENTA NASZEJ UCZELNI

opinie

studentów i absolwentów

Tetiana Stanislavchuk

absolwentka

Bardzo się cieszę, że mój wybór Uczelni, na której będę studiować padł na WSSP. To uczelnia, która zapewnia od pierwszego dnia komfortowe warunki studiów i indywidualne podejścia do każdego studenta. Podczas 3 lat studiów zawsze miały miejsce ciekawe zajęcia prowadzone przez wykładowców z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia praktyczne odbywały się w dobrze wyposażonych pracowniach z nowoczesnym sprzętem i rożnego rodzaju materiałami.

Dodatkowym atutem są: szkolenia, pokazy, warsztaty, konferencje, praktyki w Polsce i zagranicą i wiele innych możliwości . Z wiedzą i doświadczeniem po 1 roku studiów już pracowałam w zawodzie. Podsumowując, WSSP to uczelnia, która oferuje rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy, kontynuowania rozwoju zawodowego oraz perspektywy podnoszenia kwalifikacji w szerokim zakresie branży BEAUTY. Gorąco polecam !

Milena Korpachyova

studentka

Kierując się wyborem swojej ścieżki edukacyjnej, chciałam postawić na kierunek praktyczny, który da mi przyszłościowy zawód. Zdecydowałam się na kosmetologię na WSSP, która była strzałem w dziesiątkę. Wykładowcy – wieloletni praktycy z dużym doświadczeniem, stawianie na zajęcia praktyczne w pracowniach oraz przyjazna atmosfera sprawia, że gorąco polecam tę Uczelnię.

WYRÓŻNIA NAS:

 • program kształcenia z dużą liczbą zajęć praktycznych, zapewniających zdobycie umiejętności niezbędnych w pracy każdego kosmetologa,
 • małe grupy na zajęciach praktycznych, umożliwiające pracę w parach,
 • dobra współpraca z interesariuszami zewnętrznymi (organizacja kursów i szkoleń kosmetycznych),
 • ciekawy program i rzetelni nauczyciele akademiccy, w tym praktycy z wieloletnim stażem.
Skip to content